hamburger hamburger
logo

< Artykuły

BLOG - 17 listopada 2023

Pielęgnuj swój uśmiech – jak dbać o nasze zęby, by zostały z nami na dłużej

 

Większość z nas pragnie, czystego i zarazem zdrowego uzębienia. Zaś jednym z kluczy, by osiągnąć taki sukces jest właściwa pielęgnacja i higiena jamy ustnej.

Najnowsze badania naukowe w dziedzinie stomatologii, przeprowadzone m. in. przez PubMed, NFZ, PTS, czy FDI, wykazały, że średnio, aż 98% obywateli w przedziale wiekowym 18 – 65 lat zmaga się z problemami związanym z jamą ustną, głównie z uzębieniem.

Wiodący specjaliści, jako główny powód określają, brak świadomości (u około 41% obywateli) związanej, z tym, jak efektywnie i z rezultatami dbać o higienę jamy ustnej.

Podkreślając istotę edukacji pacjenta, dotyczącej prawidłowej higieny jamy ustnej i stanu uzębienia, przechodzimy do celu naszych rozważań, czyli…

Porad eksperckich w zakresie stomatologii, byśmy mogli cieszyć się promiennym i nieskazitelnym uśmiechem, jak najdłużej.

 

Hack 1. Szczotkowanie – takie proste, a jednak…

Dane wychodzące z badań GUSu z 2020 roku alarmują, że większość, ponieważ, około 60% społeczeństwa, nieumiejętnie podchodzi do sprawy szczotkowania swoich zębów. Dbałość o higienę jamy ustnej, bez zawahania, powinna być integralną częścią naszego życia. Dentyści podkreślają istotę mycia zębów minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Warto również skorzystać z produktów rekomendowanych przez stomatologów, takich, jak nici dentystyczne oraz rozważyć szczotkowanie ich po słodkich posiłkach, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.

 

Hack 2. Dieta – odstawienie słodzonych napoi nie wystarczy.

Od wielu lat rynek słodzonych napoi prężnie rozwija się w dziale spożywczym, co idzie w parze z równie szybko rosnącą, częstotliwością pojawiających się dolegliwości zdrowotnych, na tle stomatologicznym. Wmediach społecznościowych na światło dzienne wychodzą, coraz to nowsze dane analityczne o poważnych wzrostach ilości m.in. próchnicy wśród dzieci i młodzieży, jak i również dorosłych. Jednakże, samo odstawienie słodzonych napoi, nigdy nie będzie wystarczającym rozwiązaniem. Istotną kwestią jest dostarczenie organizmowi witamin z grupy B (B3 oraz B12) oraz minerałów w tym wapnia, które pomogą nam w rozbudowie i utrzymaniu silnej kondycji naszych zębów.

 

Hack 3. Regularne wizyty u specjalistów – the last but not least

Dogłębny przegląd specjalisty wykonany przez lekarza stomatologa, jest kluczowy w zachowaniu dokładnej higieny zębów. Warto zrozumieć, że nie wszystko jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem i każdy ząb, co pewien okres wymaga lekarskiego, regularnego przeglądu. Statystyki tutaj są zatrważające, ponieważ Polacy odwiedzają gabinety dentystyczne średnio tylko 1 raz na 2 lata. Przyjęte standardy międzynarodowe są zgodne, w tym że 1 wizyta, na pół roku w zupełności wystarczy. Regularne konsultacje z dentystą w celu monitorowania stanu naszej jamy ustnej, pomogą nam jeszcze bardziej, w utrzymaniu prawidłowej kondycji uzębienia oraz dziąseł.

 

Podsumowanie

Podsumowując, dbanie o higienę jamy ustnej jest jednym z najistotniejszych aspektów naszego życia codziennego, który powinno traktować się z należytą powagą. Porady tutaj zawarte z pewnością pomogą, każdemu, kto uważa, że zdrowe zęby i dziąsła są fundamentem pięknego i witalnego uśmiechu. Szczotkujcie zęby minimum 2 razy dziennie, słodzone napoje zamieńcie na produkty, zawierające witaminy z grupy B oraz wapń i nie zapominajcie o regularnych wizytach u specjalisty, przynajmniej raz na 6 miesięcy.

 

Pielęgnuj swój uśmiech – jak dbać o nasze zęby, by zostały z nami na dłużej

BLOG - 12 października 2023

PAŹDZIERNIK - MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI

BLOG - 16 lutego 2024

Top 3 Zabiegi na Zimę: Odkryj Sekrety Nowoczesnej Pielęgnacji Skóry
ikona ikona ikona